12. ANKARA KİTAP FUARI SONA ERDİ.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının da yer aldığı on gün boyunca devam eden  XII. Ankara Kitap Fuarı sona erdi. ATO Congresium’da 16-25 Şubat tarihlerinde düzenlenen fuara, AKMB ile birlikte üç yüzü aşkın yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katıldı. Geçen yıllara nazaran daha çok ilgi gören fuar bu yıl ziyaretçi akınına uğradı.

Kurum sergiliğini ziyaret eden Ankaralı okurlar eser yelpazesinin genişliğine değinerek kitapların yayın dünyasındaki önemli bir boşluğu doldurduğunu söylediler.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı bu yıl fuarlarda yeni bir uygulamayı hayata geçirerek eserlerini yayımladığı bazı yazarları okurlarıyla söyleşi ve imza günleri düzenleyerek bir araya getirdi.

Kurum yayınlarından olan ve üçüncü kez basılan Türk Kültüründe Ağaç Kültü adlı eserin yazarı Doç. Dr. Pervin ERGUN fuar vesilesiyle 17 Şubat Cumartesi günü AKMB sergiliğine konuk oldu, okurlarıyla söyleşti ve kitaplarını imzaladı.

Bilim Tarihinde Türkler ve Osmanlılar`da Bilim ve Teknoloji adlı yayınların yazarı Prof. Dr. Melek DOSAY GÖKDOĞAN 18 Şubat Pazar günü okurlarıyla bir araya gelerek kitaplarını imzaladı.

Tıp tarihine meraklı kitapseverlerin ilgi odağındaki Prof. Dr. Esin KÂHYA, 24 Şubat Cumartesi günü konuğuydu ve İbn-i Sina’nın El-Kânûn Fi’t-Tıbb’ı ile Mustafa Behçet Efendi ve Türkçe İlk Fizyoloji Kitabı’nı imzalayarak okurlarıyla sohbet etti.