Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Yayınları, Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda Yer Aldı.

Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları, Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluştu.  Doğu Anadolu’da ilk kez düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapan Erzurum, altı gün süresince Türkiye’nin önde gelen yayınevleri ve yazarlarını ağırladı.

Düşünce, sanat, edebiyat, folklor ve bilim başta olmak üzere milli kültürümüzün kaynak eserlerini tespit eden, inceleyen ve yayına hazırlayan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, Türk kültürüyle ilgili yayın desteğine ve tanıtım faaliyetlerine devam ederek 8-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenen Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda okuyucuyla buluştu.

Akademik çalışmalarıyla ön plana çıkan Başkanlık, birbirinden değerli eserlerle Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde  yerini aldı. İki yüze yakın yayınevinin katıldığı fuarda birçok bilim adamı, yazar ve düşünür tarafından konferanslar verilerek söyleşiler yapıldı. Fuar süresince Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları, %50 indirimli olarak satışa sunuldu.

Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı öğretim üyesi Prof. Dr. Veyis Değirmençay 12 Mayıs Cumartesi günü 14.00 ila 17.00 saatleri arasında okurlarla söyleşi yaparak Ulu Ârif Çelebi’nin Farsça Divanı ve Türkçe Çevirisi adlı eseri imzaladı.

Aynı anda söyleşi, panel, şiir dinletileri, atölye çalışmaları gibi etkinliklere katılma imkânı sunan fuar,  yayıncılık sektörü ile ilgili yenilikleri takip etme şansı sağlarken süreli yayınlar ve dergilere ulaşma fırsatını okuyucunun ayağına getirdi.