Çaka Bey Kitap Günleri Sona Erdi.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Tarih Kurumunun öncülüğünde gerçekleştirilen “İzmir’in Fethinin 937. Yıl Dönümü Kutlamaları” çerçevesinde düzenlenen Çaka Bey Kitap Günleri,  İzmirli kitap severler tarafından ilgiyle takip edildi.

16-25 Mart tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası’nda; 24 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Selçuk Pazaryerinde düzenlenen kitap günlerinde, Türkiye’nin seçkin yayınevleri ve yazarları İzmirli kitapseverlerle buluştu.  İzmir Valiliği, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen kitap günleri boyunca yüzü aşkın yazarın okuyucuyla doğrudan bir araya geldiği imza günleri de düzenlendi.  Okurlar, ilgiyle takip ettikleri yazarlarla sohbet etme imkânı buldu. Tarihten edebiyata, bilim kurgudan felsefeye kadar geniş bir yayın yelpazesi sunan kitap günleri kapsamında düzenlenen Kıraç ve MFÖ konseri de bu önemli kültür etkinliğine renk kattı.

Her yıl İzmir’in fetih kutlamaları çerçevesinde düzenlenerek şehrin önemli kültür etkinliklerinden birisi olmaya aday olan Çaka Bey Kitap Günleri, 1081 yılında İzmir’in fethini gerçekleştiren Çaka Bey’in adının yaşatılması bakımından da önem taşıyor.