Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Kurumumuzu Ziyaret Etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, beraberindeki Başkan Yrd. Huriye Martı, Başkan Yrd. Burhan İşliyen, Gn.Md. Fatih Kurt, Başkanlık Müşv. Ahmet Beleda, Hukuk Müşv. Selami Açan’dan oluşan heyetle, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya Örs’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan, Yüksek Kurum Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu ve Dr. Zeki Eraslan ve Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı  Yrd. Prof. Dr. Güray Kırpık, hazır bulundu.

Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr Derya Örs, Diyanet İşleri Başkanlığının çalışmalarını takdirle izlediklerini ve bu bağlamda her türlü iş birliğine hazır olduklarını ifade etti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile yapacakları iş birliğinden büyük memnuniyet duyacağını ve bu iki güzide Kurumun iş birliğinin toplumsal barış, millî bütünlük ve kardeşliğimize katkı sağlayacağını belirtti.

Karşılıklı hediye takdiminin yapıldığı ziyarette, Prof. Dr. Derya Örs, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve heyetine ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.