II. Çalışma Toplantısı Antalya’da Gerçekleştirildi

Yüksek Kurum tarafından 6-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında Antalya’da “II. Çalışma Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya Yüksek Kurum Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet Hekimoğlu ve Zeki Eraslan, Yüksek Kurum bünyesindeki Kurumların Başkan Yardımcıları, Daire Başkanları,  Şube Müdürleri ile ilgili personel katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yüksek Kurum Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Muhammet Hekimoğlu, toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, Yüksek Kurum ve bünyesindeki Kurumların, hedefler doğrultusunda çalışarak sosyal ve beşeri bilimler alanında en iyi şekilde kamuya hizmet vermesi gerektiğine vurgu yaptı. Bu programlardan elde edilecek verilerle, önümüzdeki yılların daha iyi bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini, Kurumlarımızın 2023 hedeflerine ulaşmak için tüm imkânlarıyla sosyal ve beşeri bilimler alanında ülkemizi daha ileri bir seviyeye taşımayı hedeflediğini belirterek toplantının faydalı ve verimli olacağına olan inancını ifade etti ve çalışma toplantısına uzman desteği veren Başbakanlık, TÜBİTAK, Sayıştay ve Kamu İhale Kurumuna ve programa destek sağlayan Türk Tarih Kurumuna teşekkür etti.

Çalışma Toplantısı kapsamında Proje Yönergesi ve Proje Uygulamaları, Harcırah Kanunu ve Yurtdışı Gündeliklerine İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Yüksek Kurum Yetki Devri ve İmza Yetkileri Yönergesi, Kamu İhale Kanunu, Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ve Protokol Kuralları konularında sunumlar gerçekleştirildi.