”Kimliğimiz Türkçemiz”Temalı Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışması Düzenleniyor.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı ve Türk Dil Kurumu, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesiyle 2017 Türk Dili Yılı kapsamında, “Kimliğimiz Türkçemiz” konu başlıklı Kısa Film ve Kamu Spotu Yarışması düzenliyor.

Millî birlik ve beraberliğimizin vazgeçilmez teminatı olan Türkçenin doğru ve güzel bir şekilde kullanılması, dilimizin gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde aktarılması ve genç yönetmenlerin yarattıkları eserlerle sinemaseverleri bu çatı altında buluşturması hedeflenen yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan tüm Lisans, Ön Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri katılabilecektir.

Her iki dalda verilecek toplam ödül 125 bin TL olup yarışmaya katılmak isteyenler 10 Aralık 2017 günü mesai saati bitimine kadar gazigsfyarisma@gmail.comadresine başvuru yapabilecekler. Yarışmaya katılım koşullarıyla ilgili şartname gsf.gazi.edu.tr ve tdk.gov.tr adreslerinden alınabilecek.

Yarışmanın sonuçları ise 29 Aralık 2017 tarihinde Gazi Üniversitesi genel ağ sayfasından duyurulacaktır. Gösterime uygun görülen bütün eserler, Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Türk Dil Kurumu tarafından izleyici ile buluşturulacaktır.