AKMB Yayınları 5. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nda Okurlarını Bekliyor.

20 ülkeden yerli ve yabancı 350 yayınevinin katılımı ile düzenlenen ve 10 gün sürecek 5. Uluslararası CNR Uluslararası Kitap Fuarı, kapılarını CNR EXPO Yeşilköy’de okurlara açtı. Kitapseverlerin merakla beklediği, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı (AKMB) yayınlarının da yer aldığı fuar, 10-18 Mart tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

 Bu yılki ana teması “Oku” olan, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür AŞ. ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, konferans, kitap tanıtımı, imza günleri, söyleşiler, çocuk etkinlikleri, dinletilerle birlikte bin 200’ün üzerinde kültür etkinliği düzenlenecek.

Türk kültürü-edebiyatı ve sanatıyla ilgili araştırmaları gelecek nesillere aktarmak ve bilimsel çalışmalar yapmakla görevli Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınları, kitap dünyasındaki önemli bir boşluğu dolduruyor. Akademik yayınlarıyla ön plana çıkan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, kitaplarını İstanbullu okurlarla buluşturuyor. Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığının da yer aldığı 5. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülünü alan Türk edebiyatının usta ismi Alev Alatlı olacak.

  Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı yayınlarının 10 gün boyunca yüzde 50 indirimli olarak satışa sunulacağı sergiliğin konuk yazarları ve imza saatleri şu şekilde:

  “Prof. Dr. Gönül Cantay

  İmza Günü:10 Mart Cumartesi Saat 14.00

  Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Darüşşifaları

  Prof. Dr. Abdullah Uçman

  İmza Günü:11 Mart Pazar Saat 14.00

  Rıza Tevfik’in Mektupları

   Yrd. Doç. Dr. Recep Uslu

  İmza Günü:15 Mart Perşembe Saat 14.00

  Meragi’den II. Murad’a Müziğin Maksatları (Makasıdu’l-Elhan)