Atatürk Araştırma Merkezi Yayınları, Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda Okuyucuyla Buluştu.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Yayınları, 8-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı’nda okuyucuyla buluştu.

Cumhuriyet dönemi başta olmak üzere Osmanlı’nın son döneminden günümüze kadar dönemin tanıklarının kaleminden çıkan hatıralar, alanında uzman isimlerce yazılmış araştırma eserler ve Başkanlığın gerçekleştirmiş olduğu bilimsel etkinliklerin bildiri kitapları ile AKMB 400’e yakın bilimsel yayınla kitapseverleri ağırladı.

Okuyucuların AKMB yayınlarını %50 indirimle satın alma fırsatı yakaladığı fuarda 13 Mayıs 2018 tarihinde Murat KÜÇÜKUĞURLU’ya ait “Türk Siyasi Tarihinde ERZURUM (1923-1950)” başlıklı eserin imza günü de yapıldı.

TÜYAP Erzurum- Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde yazarlarla söyleşilerin ve panellerin de gerçekleştirildiği fuara 100 binin üzerinde insan katılarak binlerce kitabı ve yayını bir arada bulma, yazarlarla tanışma, sohbet etme ve kitaplarını imzalatma, aynı anda söyleşi, panel, şiir dinletileri, atölye çalışmaları gibi etkinliklere katılma imkanı, yayıncılık sektörü ile ilgili yenilikleri takip etme şansı yakaladı.

Doğu Anadolu’da ilk kez düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapan  Erzurum, altı gün süresince Türkiye’nin önde gelen yayınevlerini ve yazarlarını ağırladı.