Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı Yayınları Ankara Kitap Fuar’ında Büyük İlgi Görüyor.

Türk kültürü ve sanatına ilişkin akademik yayınlarıyla ön plana çıkan Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, yayınlarını 16-25 Şubat 2018 tarihleri arasında ATO Congresium’da  Ankaralı okurlarla buluşturuyor.

Yayın dünyasındaki önemli bir boşluğu dolduran Türk kültür ve sanatının hemen her dalıyla ilgili yayınları gerek içerik zenginliği, gerekse baskı kalitesi ve fiyatlarıyla kitapseverleri ziyadesiyle memnun eden AKMB yayınlarını, kitapseverler B-6 numaralı sergide ziyaret edebilirler.

24-25 Şubat tarihlerinde çok özel yayınların yazarlarıyla da okuyucuları buluşturacak olan AKMB, 17 Şubat Cumartesi günü, konuğu üçüncü baskısı yapılan “Türk Kültüründe Ağaç Kültü”nün yazarı Doç. Dr. Pervin ERGUN’dü. Okuyucularıyla sohbet eden ERGÜN kitaplarını imzaladı.

18 Şubat Pazar günü  ise “Bilim Tarihinde Türkler” ve “Osmanlılar’da Bilim ve Teknoloji” adlı kitapları yayımlanan yazar Prof. Dr. Melek DOSAY GÖKDOĞAN konuk olarak katıldı. Eserleri hakkında okurlarına bilgi veren Prof. GÖKDOĞAN, sergiyi ziyaret eden  Atatürk Kültür Merkezi Başkan V. Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU ile bir süre sohbet etti ve kitaplarını imzaladı.

Fuar boyunca AKMB yayınlarının %50 indirimli olarak satışa sunulacağı sergide 24 ve 25 Şubat tarihlerindeki konuk yazarları ve imza saatleri şu şekilde olacak olup kitapseverler sergiyi 25 Şubat’a kadar ziyaret edebilirler.

Prof. Dr. Esin KÂHYA

İmza Günü: 24 Şubat Cumartesi Saat: 14.00

Kitapları:

İbn-i Sina’nın El-Kânûn Fi’t-Tıbb’ı (5. Baskı)

Mustafa Behçet Efendi ve Türkçe İlk Fizyoloji Kitabı

Kitab-ı Teşrihü’l-Ebdan Min e’t-Tıb (2. Baskı)

Prof. Dr. Cahit KAVCAR«

İmza Günü: 25 Şubat Pazar Saat: 14.00

Kitapları:

Batılılaşma Açısından Servet-i Fünun Romanı (2. baskı)«