Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, Türk Tarih Kurumu’nun Kuruluş Yıldönümünü Kutlama Mesajı

Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Türk Tarih Kurumu’nun kuruluş yıldönümü dolayısıyla Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Metin HÜLAGÜ’ye bir kutlama mesajı göndermiştir. Başbakan Erdoğan’ın mesajı şöyledir:

“Milletlerin benliğini güçlendiren en önemli unsurlardan biri ortak bir tarihe ve milli bir tarih şuuruna sahip olmaktır. Hiç şüphe yok ki ancak geçmişini iyi bilen ve tarihi doğru analiz edebilen toplumlar geleceğe dair politikalarını ve stratejilerini en doğru şekilde oluşturabilirler.

Türk Tarih Kurumu, yaptığı araştırmalar, yayımladığı eserler, düzenlediği kongreler ile milli bir şuurun ve tarih bilincinin gelişmesine önemli katkılar sağlamakta; kadim tarihimizi bilimsel yöntemlerle inceleyerek elde ettiği verileri milletimizin ve tüm dünyanın hizmetine sunmaktadır.

Gazi Mustafa Kemal’in talimatıyla kurulan ve tarihimize yönelik asılsız iddiaların çürütülmesinde önemli katkıları bulunan Türk Tarih Kurumu’nun 83. kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Bu vesileyle size ve sizin şahsınızda kurumun değerli mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”