Merkez Bankası Başkanı Sayın Doç. Dr. Erdem BAŞCI’yı Ziyaretimiz

30.09.2013

Başkanımız Derya ÖRS, Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU ve Zeki ERASLAN ile birlikte Merkez Bankası Başkanı Doç. Dr. Erdem BAŞCI’yı ziyaret etti. Ziyarette Yüksek Kurum Başkanı ÖRS, BAŞÇI’nın paranın yönetiminde isabetli kararlara imza atan başarılı bir akademisyen yönetici olduğunu belirterek, zengin bir kütüphaneye sahip olan Merkez Bankasının kültürel alanda da kıymetli çalışmalar yaptığını yeni Türk Lirası üzerinde kültürel simaların portrelerinin de yer almasının ise bu değerlerin yaşatılmasına son derece değerli katkı sağladığını dile getirdi.

Merkez Bankası Başkanı BAŞÇI ise, dünya ve Türkiye para politikaları ve piyasalarını takip ederken oluşan yoğunlukları arasında kültürel çalışmalarla farklı bir nefes aldıklarını, kültür alanında ve özellikle kendilerini ilgilendiren ekonomi ve paranın tarihiyle ilgili projeler vesilesiyle işbirliği yapabileceklerini dile getirdi. Beş Liralık banknot üzerinde resmi bulunan ve aynı zamanda Atatürk Kültür Merkezinin kurucu başkanı merhum Prof. Dr. Aydın SAYILI’nın kültürel ve kurumsal ortak bir değer olduğunu, yapılacak olan SAYILI’yı anma etkinliklerine katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Yüksek Kurum Başkanı ve çalışma arkadaşlarının ziyaretinden son derece memnun olduğunu ifade eden BAŞÇI, heyetimize teşekkürlerini ifade etti.