Ankara Valisi Sayın Alâaddin Yüksel’i Ziyaretimiz

25.03.2014

Yüksek Kurum Başkanımız sayın Prof. Dr. Derya ÖRS ile Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU ve Zeki ERASLAN Ankara Valisi Sayın Alâaddin YÜKSEL’i ziyaret ettiler.

Yüksek Kurum heyetine yakın alâka gösteren ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yüksel, Atatürk’ün direktifleriyle kurulan Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumu gibi önemli Kurumları bünyesinde barındıran Atatürk, Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunun; Türk Kültürü, Türk tarihi ve Türk dili alanlarında yaptığı hizmetleri yakından takip ettiğini, Atatürk’ün manevî himayelerinde, Cumhurbaşkanının gözetim ve desteğinde, Başbakanlığa bağlı bir kurum olarak ülkemizin kültürel mirası ve zenginliğine sahip çıkma yolunda önemli bir görev üstlendiğini ve bu görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade etti.

Yüksek Kurum Başkanı sayın Prof. Dr. Derya ÖRS de Sayın Vali YÜKSEL’in içten konukseverliği karşısında duyduğu mutluluğu ifade ederek Türk kültür ve sanatına verdiği önem dolayısıyla Ankara’nın Sayın Yüksel gibi deneyimli ve başarılı bir Valiye sahip olmasının bir fırsat olduğunu, Ankara’daki sanat, tarih ve kültür hizmetlerine sundukları himayeyi yakından takip ettiklerini söyledi.