Yüksek Kurumda Suat İLHAN için cenaze merasimi düzenlendi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Kurucu Başkanı ve Atatürk Araştırma Merkezi Şeref Üyesi Emekli Korgeneral Suat İLHAN vefat etmiştir. Merhum Başkanımız Suat İLHAN için bugün (13.02.2020 tarihinde) saat: 11.30’da Yüksek Kurumda, ailesinin de katılımı ile cenaze merasimi düzenlenmiş ve törene Yüksek Kurum ve bünyesindeki Kurumların üst yöneticileri ile personeli katılmıştır.

Törende Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU bir konuşma yapmış ve konuşmasında “Suat Paşa sadece bir asker değil aynı zamanda ilim adamıydı, Yüksek Kurum olarak Gazi Mustafa Kemal ve Suat Paşa’nın ideali olan bilimsel bir akademi olma yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Merhum Kurucu Başkanımızın ismini yaşatmak için konferans salonumuza ismini vereceğiz.” diyerek konuşmasını tamamlamıştır. Törende Sayın Suat İLHAN’ın kızı da bir konuşma yapmış ve konuşmasında Suat İLHAN Paşa’nın Yüksek Kurumu çok sevdiğini ve kitaplarının Suat Paşa adına kurulacak kütüphaneye bağışlanacağını ifade etmiştir.

Suat İLHAN Paşa Yüksek Kurumda düzenlenen törenin ardından Ahmet Hamdi Akseki Camisinde kılınan öğle namazını müteakip Cebeci Asri Mezarlığında defnedilmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.