Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Esarete ve zillete hiçbir zaman boyun eğmemiş olan kahraman Türk milletini, tarih sahnesinden silmeye çalışan emperyalist güçlerin topyekün saldırısına karşı asgarî imkânlarla başlatılan millî mücadelemizin ve istiklâl savaşımızın, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü büyük bir zaferle taçlanması, Türk tarihinde yeni bir dönüm noktası olmuştur.

95 yıl önce, Anadolu’nun ebediyen Türklerin vatan toprağı olduğunu bir kez daha ispatlayan aziz milletimiz, çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı, sivil asker demeden giriştiği bu mücadeleden alnının akıyla çıkmış, bu hak dava yolunda nice yiğitler şehit düşmüş, niceleri de gazilik mertebesine erişmiştir.

Bugün de istiklâl ve istikbaline göz diken düşmanlarının ve onların işbirlikçi maşalarının her türlü ihanet ve alçaklıklarına karşı aynı kararlılıkta olduğunu göstermiş, millet olmanın haysiyetini ve devlet olmanın ciddiyetini tüm dünyaya göstermiştir.

Bu vesileyle, büyük zaferin 95. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canları ve kanlarıyla vatan topraklarını bizlere emanet bırakan istiklal savaşı şehitlerimizle 15 Temmuz istiklâl ve istikbâl mücadelemizin aziz şehitlerini, bu uğurda her türlü fedakârlığı göstermiş olan gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğilerek yüce Türk milletinin ve kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Prof. Dr. Derya ÖRS
Yüksek Kurum Başkanı