Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali BEYHAN Görevine Başladı

 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde bulunan Atatürk Araştırma  Merkezi  Başkanlığı görevini yürütmek üzere 7 Ekim 2012 tarihinde atanan  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan 15 Ekim 2012 tarihi itibariyle görevine başladı.

Prof. Beyhan’ın görevine başlaması vesilesiyle  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih  Yüksek Kurumu Konferans Salonunda devir-teslim töreni düzenlendi. Yüksek Kurum Başkan Vekili Dr. Nazif Öztürk ve Yüksek Kurum Başkan Yardımcısı Zeki Eraslan’ın da katılımıyla gerçekleşen törende Prof. Beyhan’ın yanı sıra Kurum personeli de hazır bulundu.

Tören, Yüksek Kurum Başkan Yardımcısı Zeki Eraslan’ın açış konuşmasıyla başladı. Aynı zamanda Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Vekilliğini de yürüten Eraslan  konuşmasında, bir bürokrat olarak akademik  bir Kurumun Başkan vekilliğini yürüttüğünü, kısa sureli vekalet döneminde işlerin mevzuata uygun olarak yürütülmesi için gayret sarfettiğini ve görevi Sayın Beyhan’a devr etmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Prof. Dr. Mehmet Ali Beyhan da yaptığı konuşmada, Atatürk Araştırma Merkezinin her türlü ideolojik bakış açısından arınmış bir şekilde özgün, bilimsel eserlere ağırlık vereceğini ve kendisine verilen bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışacağını söyledi.

Tören Yüksek Kurum Başkan Vekili Dr. Nazif Öztürk’un konuşmasıyla sona erdi. Öztürk, konuşmasında Merkezin yarım kalmış işlerinin bir an önce bitirilmesini temenni etti.