Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Ankara Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Ankara Üniversitesi arasında akademik iş birliğinin geliştirilmesi, ortak proje ve etkinliklerin hayata geçirilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Atatürk Yüksek Kurumu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Atatürk Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel ÖZGEN, Ankara Üniversitesi ile akademik iş birliğinin daha ileri bir düzeye taşınması adına bu protokolün önem taşıdığını dile getirdi. Toplantıya katılan Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Osman MERT, Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Dr. Zeki ERASLAN, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet KILINÇ ve Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Hüseyin Murat YÜCEL iki kurum arasında geçmişten günümüze sıkı bir bağ olduğunu ve iş birliğinin daha verimli hale getirilmesi adına protokolün yön gösterici olacağını gündeme getirdiler.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR, Ankara Üniversitesi ve Kurumumuz arasında böyle bir iş birliği protokolünün imzalanmasından memnuniyet duyduğunu, amacımızın dil, tarih ve kültüre hizmet etmek olduğunu ifade etti. İki kurumun köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve benzer temeller üzerine kurulduğunu vurgulayan ÜNÜVAR, “İki Kurum omuz omuza çalışırsa ülkemiz için çok önemli bir hizmet yapmış olacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Atatürk Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel ÖZGEN ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR iş birliği protokolüne imza attı.