Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Bayındır Sağlık Grubu Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla kurulan Türk Tarih Kurumu ve Türk Dil Kurumunu bünyesinde barındıran Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Türkiye İş Bankası grup şirketlerinden Bayındır Sağlık Grubu arasında iş birliği protokolü imzaladı.

İmza töreni Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel ÖZGEN, Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü M. Tankut TABAK, Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Dr. Osman MERT, Atatürk Kültür Merkezi Başkanı Dr. Zeki ERASLAN ve Türk Tarih Kurumu Başkan Vekili Hüseyin Murat YÜCEL, Atatürk Yüksek Kurumu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet KILINÇ’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Yapılan iş birliği kapsamında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunun çalışanları Bayındır Sağlık Grubunun kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek; tedavi hizmetleri anlaşması kapsamında Kurum çalışanları Bayındır Sağlık Grubu bünyesinde hizmet veren tüm merkezlerden özel imkânlarla hizmet alabilecektir.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel ÖZGEN imza töreninde yaptığı konuşmada “Bayındır Sağlık Grubunun Türk dili, tarihi ve kültürü ile Atatürk ve eseri üzerinde özgün bilimsel araştırmalar yapılmasını sağlayan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunun değerli çalışanlarına hizmet vereceği için mutluyuz. Bu iş birliğinin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İş birliğine ilişkin konuşan Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü M. Tankut TABAK ise “Atatürk ve Türk kültürünün değerlerini kavrayan, bilimsel bir bakış açısıyla araştırmaları gerçekleştirerek yayılmasını sağlayan öncü bir Kurum olan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile iş birliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Tıbbi etik ve kaliteden ödün vermeden sürdürdüğümüz hizmet anlayışı ile bu iş birliğine imza atmaktan mutluyuz. Bu iş birliğinin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.