Türk Dil Kurumu Yayınları 4. Karadeniz Kitap Fuarı’nda

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumu yayınları 20-25 Şubat’ta 4. Karadeniz Kitap Fuarı’nda okuyucuyla buluşuyor.

20 Şubat Salı günü Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını kitapseverlere açan fuara pek çok özel yayınevinin yanı sıra devlet kurumları da katılıyor. Fuara katılan kurumlardan biri de Türk Dil Kurumu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kültür kurumlarından biri olan Türk Dil Kurumu (TDK) kurulduğu 1932 yılından bu yana 1200’ün üzerinde eser yayımlayarak Türkiye’nin önde gelen yayıncı kuruluşu vasfını sürdürüyor. Yazım Kılavuzu ve Türkçe Sözlük gibi temel başvuru kaynakları yanında Türk dili ve edebiyatının farklı alanlarında da yayınlar yapan TDK’nin Türkiye dışındaki Türk halklarıyla ilgili de çok sayıda neşriyatı bulunuyor. Bunların yanı sıra Kurum uzun yıllardır Türk Dili Araştırmaları Yıllığı-Belleten, Türk Dünyası ve Türk Dili olmak üzere üç de süreli yayın çıkarıyor. Kurumun pek çok yayını üniversitelerin Türk dil ve edebiyatı bölümleri başta olmak üzere çağdaş Türk lehçeleri, halk bilimi ve dil bilimi gibi bölümlerinde ders kitabı olarak okutuluyor.

25 Şubat Pazar günü saat 19.00’da kitapseverlere veda edecek fuarda, TDK yayınları %50 indirimle okuyucularını bekliyor.