Yüksek Kurum İle Milli Kütüphane Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

10.10.2014

Yüksek Kurum ve bünyesindeki Kurumların görevleri çerçevesinde bilgi ve belge hizmetlerine ait kaynakların kullanımını, değişimini, dijital yayınlara ait veri tabanlarının paylaşılması ve ortak çalışmalar ile kültürel iş birliği sağlamak amacıyla Yüksek Kurum ile Milli Kütüphane arasında 9 (dokuz) maddeden oluşan bir iş birliği protokolü imzaladı.

Protokol münasebetiyle Yüksek Kurumda düzenlenen imza törenine Milli Kütüphane Başkanı Zülfi Toman, Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Derya Örs ve her iki Kurumun üst yöneticileri katıldı.

İmza töreninde ortak çalışmalar gerçekleştirmenin önemini vurgulayan Prof. Dr. Örs, sosyal ve beşeri bilimler alanında kültürel, edebi ve tarihi konuların incelenmesi, bunların geniş okuyucu ve araştırmacı kitlesiyle buluşturulması için her iki kurumun iş birliğinin son derece gerekli ve yararlı olduğunu ifade etti.

Milli Kütüphane Başkanı Zülfi Toman da Kurumların görev alanlarını kapsayan bu anlaşmanın toplumun gelişmesine ve ülkemizin milli kültür politikasının oluşumuna değerli katkılar sağlayacağını dile getirerek, imzalanan bu protokolün, Kurumların kendi çalışmalarında başarılı sonuçlar elde etmeleri için güzel gelişmelere yol açacağını belirtti.