III. Çalışma Toplantısı Antalya’da Gerçekleştirildi.

Yüksek Kurum tarafından 18-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Antalya’da “III. Çalışma Toplantısı” düzenlendi. Toplantıya Yüksek Kurum Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu ve Zeki Eraslan, Yüksek Kurum bünyesindeki Kurumların Başkan ve Başkan Yardımcıları, Daire Başkanları,  Şube Müdürleri ile ilgili personel katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yüksek Kurum Başkan Yardımcısı Sayın Zeki Eraslan “Bu programın bize sağladığı iki tane pratik fayda var: Bunlardan birincisi bütün Kurumlarımızın çalışanlarının bir arada olmasını sağlaması ki bunun çalışma barışına çok ciddi katkısı var, diğeri ise bazı unutulmaya yüz tutmuş bilgilerin açığa çıkarılması ve yeni bilgiler öğrenmemize katkı sunması. Bu tip çalışmalara her zaman destek veren Yüksek Kurum Başkanımız Sayın Prof. Dr. Derya Örs’e ve bu programı maddi olarak destekleyen Türk Tarih Kurumu Başkanımız Sayın Prof. Dr. Refik Turan’a yine programı teşrif eden tüm katılımcılara teşekkür ederim.” diyerek programın açılışını gerçekleştirdi.

Türk Tarih Kurumunun ve Kamu İhale Kurumunun uzman desteği ile gerçekleştirilen programda yine Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu “Yönetim anlayışı olarak personele ne kadar kamu imkânları sunarsak o kadar özgüvenleri öz şeklini alacaktır ve bu durum da personelin işlerine yansıyacak ve personel daha verimli daha mutlu olarak programda görev alabilecektir.” dedi ve Yüksek Kurum olarak programa katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Dört gün süren program kapsamında Mali Mevzuat, Bütünleşik Bilgi Sistemi, İhale Mevzuatı, İç Kontrol (Görev Tanımları) konularında sunumlar gerçekleştirildi ve bu süre zarfında Yüksek Kurum ve bünyesindeki Kurumlar arası iletişim güçlendirildi.