Kurumumuz, Elazığ Valiliği ve Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Arasında Bilimsel ve Kültürel İşbirliği Protokolü

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya ÖRS, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali BEYHAN ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Nihat BÜYÜKBAŞ 10-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında Elazığ’da bir dizi çalışmalara katıldı.

Bu ziyaret çerçevesinde Elazığ Valiliği, Fırat Üniversitesi ve Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi arasında kurumların kanunla belirlenmiş amaç ve ilkeleri doğrultusunda ortak projeler, bilimsel araştırmalar ve ortak etkinlikler düzenlemeyi amaçlayan bir işbirliği protokolü imzalanmıştır. Elazığ Valiliği’nde yapılan protokol imza töreninde, Elazığ Valisi Muammer EROL, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ile Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Derya ÖRS, Merkezimiz Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali BEYHAN ve Başkan Yardımcımız Nihat BÜYÜKBAŞ yer almışlardır.

Elazığ’da gerçekleştirilen temaslar sırasında Prof. Dr. Derya ÖRS, Prof. Dr. Mehmet Ali BEYHAN ve Nihat BÜYÜKBAŞ Harput Platformunca organize edilen “Cumhuriyetin Kuruluşundan Günümüze Harput’tan Elazığ’a” konulu söyleşiye katılmışlardır. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı Bilim Sanat Merkezi’nce düzenlenen “Abdülhamit Döneminden Cumhuriyetin Kuruluşuna Yaşanan Olaylar ve Günümüze Yansımaları” konulu öğrenci paneli de Merkezimiz Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ali BEYHAN’ın yönetiminde gerçekleştirilmiştir. Panelde Prof. Dr. Derya ÖRS ve Nihat BÜYÜKBAŞ birer konuşma yapmışlardır.