KKTC Millî Eğitim Bakanı ÇAVUŞOĞLU’ndan HEKİMOĞLU’na Ziyaret

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Millî Eğitim Bakanı Nazım ÇAVUŞOĞLU ve beraberindeki heyet Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU’nu makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Bakan Nazım ÇAVUŞOĞLU ve beraberindeki heyet ile birlikte Kurumlar arasında iş birliği yapılması düşünülen hususları değerlendirmek üzere Başkanlık Toplantı Salonunda bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda Yüksek Kurum ve bağlı kurumlarının KKTC’de gerçekleştirdikleri faaliyetler değerlendirildi. Bundan sonra yapılabilecek iş birlikleri üzerinde duruldu. Bu bağlamda Türk Tarih Kurumu tarafından KKTC’de görevli Tarih öğretmenleri ile Türk Dil Kurumu tarafından Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerine yönelik yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden ÇAVUŞOĞLU, teşekkürlerini bildirerek kurumsal iş birliklerinin devamına vurgu yaptı. Prof. HEKİMOĞLU ise iş birliğinde KKTC’nin her zaman ön sırada olduğunu ve bundan sonra da yakın iş birliklerinin devam edeceğini ifade etti.

Toplantı, Başkanımız Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU ile Bakan Nazım ÇAVUŞOĞLU’nun karşılıklı hediye takdiminde bulunmasının ardından sona erdi.