Yüksek Kurum ile Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Arasında 31 Mart 2021 Çarşamba günü iş birliği protokolü imzalandı. Protokol, Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mahmut Kazan’ın katıldığı törende karşılıklı olarak imzalandı.

Törende imza öncesi Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu, Yüksek Kurum ve bünyesindeki Kurumların faaliyetlerini tanıtan bir sunum yaptı. Sözlerine Kütüphane Haftası’nı kutlayarak başlayan Prof. Dr. Hekimoğlu, sunumunda Kurumların akademik yayıncılık, bilimsel etkinlik, bilimsel proje, burs faaliyetleri, kazı ve yüzey araştırmaları ile kütüphane ve bilişim hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mahmut Kazan, kültür, dil ve tarih alanında önemli bir misyonu olan Yüksek Kurumun çok köklü bir geçmişe sahip olduğunu ve anayasal düzeyde yapılandırılmış bir Kurum olduğunu ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde kurulan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ile bu köklü Kurumun yan yana olmasının çok önemli bir iş birliğini teşkil ettiğini ifade etti. İmzalanan protokolün hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasını tamamladı.

İmza töreninin ardından Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinin, Cumhuriyet tarihine geçen önemli bir yapı olduğunu ve böylesine önemli bir kütüphane ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.